HAIDNS UN PROKOFJEVS. Aleksejs OGRINČUKS un SINFONIETTA RĪGA

Vienības nama koncertzālē

24. novembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē

HAIDNS UN PROKOFJEVS. Aleksejs OGRINČUKS un SINFONIETTA RĪGA

Īpašs notikums “Sinfonietta Rīga” rudens kalendārā – kamerorķestris pirmoreiz uzstāsies Amsterdamas Karaliskajā Concertgebouw zālē, turklāt kopā ar Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra pirmo oboju, koncerta saspēles vadītāju, orķestra labu draugu un izcilu mūziķi – Alekseju Ogrinčuku. Prominentās zāles slavu nes tās unikālā akustika, kurā kopš tās inaugurācijas 1888. gadā muzicējuši vislabākie – viņu vidū gan Gustavs Mālers, gan Lūiss Ārmstrongs. Skanējums te padodas sevišķi spēcīgs, silts un izsmalcināts. Nav viegli to izskaidrot, tamdēļ tas vienmēr bijis apvīts ar noslēpumainības oreolu, un mums atliek ļauties tā valdzinājumam, klausoties izcilu mūziku.

Alekseja Ogrinčuka zeltskanīgā oboja uzzīmēs Mocarta vijīgo kantilēnu un Baha dompilno rezignāciju; skanēs Prokofjeva “Klasiskā” simfonija un “Sinfonietta Rīga” firmas zīme – Haidna “Simtceturtā”.

Ar vienīgo koncertu Latvijā prominentais obojists un kamerorķestris kopīgi muzicēs Daugavpils Vienības namā 24. novembrī.

 

Piedalās:

Aleksejs OGRINČUKS (oboja un atskaņojuma vadītājs) un SINFONIETTA RĪGA.

 

Programmā:

Sergejs Prokofjevs – Pirmā simfonija Remažorā (“Klasiskā”), op. 25

Volfgangs Amadejs Mocarts – Ārija Ah se in ciel, benigne stelle, KV 538

Johans Sebastians Bahs – Adagio no Lieldienu oratorijas, BWV 249

Jozefs Haidns – Simfonija Remažorā Hob.I:104

Koncerta norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās plkst. 16.30 – 18.30; Biļešu paradīzes kasēs un internetā (https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/122361). Cena 7.00 euro.


Informācija: www.vienibasnams.lv, www.sinfoniettariga.lv