Akordeonistu orķestra 65 gadu jubilejas koncerts “Ieskats atmiņās…”

Vienības nama koncertzālē

Šī gada 4. aprīlī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī) Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra akordeonistu orķestris (mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova) aicina uz savu 65 gadu jubilejas koncertu “Ieskats atmiņās…”.

Kopā ar orķestra mūziķiem un solistiem ielūkosimies spilgtākajās orķestra vēstures muzikālajās lappusēs, kā arī baudīsim iemīļotos skaņdarbus no plašā orķestra repertuāra. Svētkus kuplinās solisti, ar kuriem orķestrim gadu garumā izveidojusies cieša sadarbība – Atis Auzāns (akordeons, vokāls), Svetlana Stavicka (akordeons), Jeļena Borele (vokāls), Gints Ratnieks (trompete), Ojārs Tūmiņš (trompete), Inga Zeile (vijole), Marija Piskunova (akordeons) un Zane Vancāne (akordeons).

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darbdienās plkst. 16.30-18.30, Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Cena: 7,00 eiro.

Akordeonistu orķestris dibināts 1959. gadā uz Daugavpils Mūzikas vidusskolas (tagad S. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola) bāzes un jau no pirmsākumiem tajā spēlē gan profesionāli mūziķi, gan arī topošie mākslinieki. Orķestra dibinātājs – Georgijs Skakuns. Kopš 1964. gada vietu pie diriģenta pults ieņēma izcilais mūziķis un pedagogs Valērijs Hodukins (1939-2009), bet no 2009. gada kolektīvu vada V. Hodukina audzēkne Tatjana Saratova. Savā radošajā darbībā orķestris ir izveidojis plašu repertuāru, kas ietver sevī dažādu žanru mūziku no klasiskām un romantiskām noskaņām līdz ekspresīviem tango motīviem, no estrādes mūzikas virtuozitātes līdz daudzveidīgajam džezam. Īpašu vietu orķestra programmā ieņem mūsdienu komponistu oriģinālskaņdarbi akordeonam.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana Daugavpils valstspilsētas pašvaldības publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.

Pasākumu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” struktūrvienība “Latviešu un latgaliešu kultūras centrs”.

Papildu informācija:

DVPI “Vienības nams”

Latviešu un latgaliešu kultūras centrs

t.: +371 654 25572