Koncertuzvedums "Dūd rūku, mameņ!”

Kultūras pilī

Šī gada 3. maijā plkst. 19.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) notiks latviešu skatuviskās dejas koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!” („Dod roku, māmiņ!”).

Uzvedumā piedalīsies Rīgas kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” deju ansamblis „Daiļrade” (vad. Iveta Pētersone-Lazdāne), Daugavpils Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra deju ansamblis „Laismeņa” un Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Laismeņa” (vad. Diāna Soldāne), bērnu deju kolektīvs „Pienupīte” (vad. Inga Pīnupe) un Līgatnes Kultūras nama Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Zeperi” (vad. Patrīcija Zemniece).

Koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!” ir stāsts par jaunas meitas nonākšanu sievas godā, brīdi, kad jādodas prom no dzimtajām mājām, pirmo iepazīšanos ar jauno saimi, māsas un brāļa attiecībām un vienu no svarīgākajiem notikumiem dzīvē – vedībām. Uzveduma galvenā varone ir ieslīgusi savā pasaulē, domājot par sevi un taureņiem vēderā, piemirst svarīgāko dzīves vērtību un spēku – ģimeni.  Viņas saruna ar māti ļauj sajust mīlestību un ģimenes atbalstu, kas, savukārt, māmiņai liek atmiņā ataust dzīves notikumam, kuru viņa vēlas izstāstīt savai meitai pirms jaunā dzīves posma.

Biļetes: Daugavpils Kultūras pils kasē (darbdienās plkst. 16.00-19.00 un 3 stundas pirms koncerta) un Biļešu paradīzes kasēs. Cena: 3,00 eiro.

Deju koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!” ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 4. kursa bakalaurantes Patrīcijas Zemnieces diplomdarba eksāmens. Koncerta kolektīvi nav izvēlēti nejauši, jo Patrīcijas dejas ceļš cieši savijies ar visiem koncertā iesaistītajiem kolektīviem: savas deju gaitas viņa ir uzsākusi Daugavpilī, bērnu deju kolektīvā „Pienupīte”, vēlāk tās turpinājusi deju ansamblī „Laismeņa”, bet šobrīd dejo vienā no Latvijas vadošajiem kolektīviem – deju ansamblī „Daiļrade”. Paralēli studijām Patrīcija strādā arī par deju kolektīva „Dzērvenīte” pedagogu un Līgatnes vidējās paaudzes deju kolektīva „Zeperi” vadītāju.

Pasākumu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes „Vienības nams” struktūrvienības „Latviešu un latgaliešu kultūras centrs”.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana vēsturiskajām un publicitātes vajadzībām.

Papildu informācija:

DVPI „Vienības nams”

Latviešu un latgaliešu kultūras centrs

t.: +371 654 25572